RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Kuriamas dokumentinis filmas apie Czeslawą Miloszą

 

 

Kino ir teatro režisierius Juozas Javaitis nuo liepos pabaigos pradėjo kurti dokumentinį filmą apie Nobelio literatūros premijos laureatą Czeslawą Miloszą. Šiemet minimos Lietuvoje gimusio Miloszo šimtosios gimimo metinės.
 
Javaitis sakė, kad jo tikslas yra pateikti išsamesnį Miloszo portretą.
 
"Visų pirma, tai tiesos žmogus labai jautriomis antenomis tiesai apčiuopti. Bendraujant  jo veidas beveik nieko nepasako (juk dirbo diplomatu), tačiau savo tekstuose labai atviras. Jis labai vyriškas, santūrus, su turtingu vidiniu gyvenimu, kupinas išminties - gyvenimo patyrimo ir išsilavinimo, apsiskaitymo. Pasakodamas, o ypač rašydamas geba bet kokią gyvenimo detalę, net kasdienį įvykį pateikti taip, kad trumpame tekste sutelpa istorinės, geografinės, socialinės, filosofinės epochos ir erdvės", pasakojo režisierius.
 
Javaitis Miloszu susižavėjo studijuodamas Peterburge, kur į jo rankas pateko draudžiamų rašytojo eilėraščių.
 
"Pirmas mano netiesioginis susitikimas su Czeslawu buvo apie 1980 metus. Mano kurso draugas atsinešė keletą CM pogrindyje atspausdintų - vadinosi "samoizdat" - eilėraščių, verstų į rusų kalbą. Sako, tu iš Lietuvos, žinai tokį poetą? Nežinojau, nes Miloszas buvo draudžiamas cenzūros. Nuo tada susidomėjau šiuo poetu  ir vėliau, kai jau galėjau perskaityti daugiau jo tekstų - tiesiog susižavėjau - man šiuo metu tai vienas svarbiausių autorių", kalbėjo Javaitis.
 
Filmo kūrybai režisierius įsigijo įvairių archyvų, filmuojama bus Lietuvoje, Miloszo gimtuosiuose Šeteniuose ir Vilniuje, Lenkijoje, Paryžiuje, Berkeley universitete Kalifornijoje, kur jis gyveno ir dirbo, Njuheivene, kur prie Jeilo universiteto saugomas Miloszo archyvas.
 
Trijų dalių po 30 minučių juosta turi būti pabaigta iki šių metų pabaigos.  Filmo operatorius - Donatas Buklys, scenaristas - Pranas Morkus, prodiuserė - Teresa Zibolienė. Filmo kūrimą finansuoja valstybė, jis bus parodytas per LTV ir prieinamas internete.
 
Tai bus antrasis Juozo Javaičio filmas apie Miloszą. Pirmąjį - "Czeslawo Miloszo sugrįžimas" - jis sukūrė 1992 metais, kai rašytojas pirmą kartą atvažiavo į laisvę atgavusią Lietuvą.
 
Javaitis taip pat dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šiemet bakalaurus įgijo jo aktorių kursas.
 
Czeslawas Miloszas Nobelio premiją gavo 1980-aisiais. Jis save identifikavo ir su Lenkija, ir su Lietuva.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.