RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Spektaklis "Žirklės" - teisingumo farsas

Kvoščiauskas ir Užaitė 

Šiandien "Domino" teatre įvyko amerikiečio Paulo Portnerio parašyto, lenko Marcino Slawinskio pastatyto, "Rasos" ir "Aro" kosmetikos linijų plakatais ant scenos apkaišioto spektaklio "Žirklės" premjera, spektaklio kuris įdomus, nes eksponatus galima liesti rankomis per pertrauką ir uždavinėti klausimus iš salės bei replikuoti, kad naratyvas nediskursyvus. Veiksmas prasideda dar prieš žiūrovams susirinkus, kad atstumas tarp aktorių ir publikos būtų kuo įmanoma mažesnis.

 

Ineta Stasiulytė (policininkė Vita), Edita Užaitė (kirpėja Daiva) juos pasitiko tankiai mirksėdamos. Kaip ne personažai. Inetai Stasiulytėi vaidinti sekretorišką personažą teko mažiau, todėl ji prasisuko su tikslia, bet viena nata. Edita Užaitė visai neprasisuko, pradžioje vėlavo reaguoti - pažiūri, kas daros, pagalvoja, kaip reikėtų daryt, gūžt pečiais ne į temą savo padėčiai - o vėliau dažnai neturėjo, kur dėt rankų, kol galiausiai vienoj scenoj, neigdama, kad tai ji žudikė, kėlės ir vos nepasikėlė savo trumpo sijono būdama nugara į žiūrovus.

 

Galbūt taip kirpyklose daro, bet labiau tikėtina, kad ji tiesiog norėjo visiems parodyti savo (aktorė Užaitė su jomis vaikščiojo ir kitur) mėgstamas aptemptas blizgančias kelnes. Lapsus corpi. Išsprūdo tiesa, lotyniškai turiu omeny. Man rodos, intelektualams aišku, kad "Domino" teatras nėra ta vieta, kur žmonės ieško intelektualizmų. Spektaklis prasideda nuo juoko (ne anekdoto, anekdotas yra tikra istorija) apie lenkus, tačiau praėjus penkioms minutėms gėjus kirpėjas svaisčioja kažką apie Rachmaninovą, Sofoklį ir Edipą, lyg pjesės autorius teisintųsi prieš publiką. Įdomu, ar tai adaptacijos pasėkmė, ar adaptatoriaus Vaidoto Martinaičio savigrauža.

 

Kirpėjas gėjus - daugiausiai kalbantis ir spalvingiausias personažas, vienintelis, kuris pasivysto, kurio bruožai išryškėja, turintis geriausias eilutes, tik būdavo keista, kai Eimutis Kvoščiauskas iš šnekamosios kalbos netyčia persijungdavo į teatrinę kalbą su visomis galūnėmis ir tokia nuostaba, kokia niekas už scenos nenustemba. Vaidotas Martinaitis vaidina inspektorių. Suvaidino šiandien labai dažnai užsikirsdamas ir kartą tekstą užmiršdamas. Galbūt jo užsikirtimai ir moterų mirksėjimai buvo ir premjeros pasėkmė, tačiau tai, kaip dažnai jis stabteldavo po publikos klausimų, rodo, kad tarp jo ir auditorijos žiojėja praraja.

Ant scenos dar buvo Juozas Gaižauskas, kurio monologai buvo garsūs, bet nata pro šalį, ir Larisa Kalpokaitė, kuri taip pat pamirksėjo, bet ir paverkšleno normaliai. Ir lygtai Gaižauskas vienoj vietoj sakiniu per daug priimprovizavo, sutrikdė Kvoščiauską. Gal jie nesutarė repetuodami... 10 minučių lengvo chaosėlio, žmogžudystė, tada prasideda personažų ryškėjimas, pertrauka ir interaktyvumas, po kurio žudikas išrenkamas žiūrovų balsavimu. Kitą kartą žudikas gali būti kas nors kitas nei kad buvo šiandien, tiesa čia nesvarbi, nulems daugumos balsas. Kam tada spėlioti ir kvosti įtariamuosius, jeigu mįslės atsakymas kiekvieną kartą vis kitoks? Nejaugi jie perstatinės spektaklio pamatus kiekvienam seansui? O ir žiūrovų balsus Martinaitis kartą skaičiavo baksnodamas į pirmos eilės žiūrovus, kurie net nebuvo pakėlę rankos. Ha!

xx

Spektaklis nepatiko,kazkoks niekalas

aktorius

nu jachimaviciau nu tu ir nusishnekejai.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.