RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

„Ačiū, Margo“ – sakė, bus apie rusus

Dmitrijus Denisiukas spektaklyje "Ačiū, Margo!" vaidina pusdendį. 

 

Keturi veikėjai praeitą šeštadienį susirinko Rusų dramo teatro scenoje, kad parodytų Jurijaus Ščiuckijo spektaklį „Ačiū, Margo!“ pagal Valerijaus Mucharjamovo pjesę apie rusų nuotykius Niujorke.


Kad rusai nuotykiaus Niujorke, supratau iš aprašymo, tačiau Niujorkas turbūt yra tik pretekstas pasakyti, kad rusas taip pat gali būti kūl. Pjesės veiksmas gali vykti bet kur, kad ir Ulan Batore, niekas nepasikeistų – anei rusų, anei amerikiečių papročių, anei jų konflikto ten praktiškai nėra, tik vieną kartą veikėjai užsimena apie tai, kad rusai daug geria ir skambina balalaikom.

Veiksmas tame, pas seną draugę Lizą (Larisa Popova) atsibeldžia visa galva aukštesnė sena draugė Margo (Jevgenija Rusakova). Liza yra žema ir trumpaplaukė, o Margo yra aukšta fyfa, keičia sutuoktinius kaip dangus keičia debesis, fatališka moteris – ne vieną vyrą Rusakova gali nokautoti smūgiu iš kairės, tokia pečiuita yra. Aišku, fyfa yra galvoje, o ne pečiuose, tačiau Rusakova nesiparino skrupulingai mokytis manieringumų – pabandė fyfiškai pačiulbėti, numojo ranka ir vėliau vaidino tiesiog koketę.

Bent vaidino. Popova tai darė tik formaliai, didžiąją dalį laiko, vos ne kas antrą eilutę užsiciklinusi skėtė rankas į šonus lyg kažką atskleidinėtų. Trumpaplaukė, besistengianti kalbėti pilvu ir užsidegti ji priminė sovietinę feministę, tą hiperaktyvią mokytoją, kuri krizena, nes galvoja, kad jūsų sarkastiškos pastabos reiškia pritarimą.

 

Vladimiras Serovas vaidina personažą, dėl kurio pastatytas šis spektaklis – beprotį matematiką žydą Levą, kuris padarytas pagal tą Grigorijų Perelmaną, atsisakantį apdovanojimų. Šitas taip pat daro pasaulinius atradimus ir kuklinasi. Svarbiausieji juokai sukasi aplink jį, tad spektaklis būtų kur kas labiau vykęs, jeigu siužetas būtų pastatytas tik ant jo ir jo nevykusių bandymų pritapti ir susirasti antrąją pusę. Padėka Margo yra nuo Lizos, kad jai pirmoji atbogino prižiūrėt Levą, kurio beprotybės taip ir nepamačiau nei vaidyboje, nei pasakojime. 

 

Ketvirtasis veikėjas – sardoniškas airis Markas (Dmitrijus Denisiukas) turi geriausias eilutes, bet ir suvaidintas geriausiai, turbūt Denisiukas atviriausias iš jų keturių. O bendrai – veiksmo yra per mažai daugiau nei dviems valandoms spektaklio. Tačiau pats romantinės komedijos žanras yra pelningas. Žiūrovai plojo atsistoję. Kaip visada matau teatre.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.