RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė madą bandys išgirsti

Diana Kuzmickaitė 

Rudens „Mados infekcijoje“ dalyvaujanti Diana Kuzmickaitė pasakoja apie jos ir Aušros Urbanavičiūtės bendrą kolekciją:

 

Kolekcija vadinasi „Synesthesia“. Tai reiškia jausti ką kartu. Tas pats suvokimas, kalbėjimas apie tą patį skirtingų simbolių pagalba ir pan. Sinestezija mene – tai įvairių krypčių papildymas viena kita, skirtingų meno rūšių jungimas, fiziologijoje – reiškinys, kai dirginant vieno iš pojūčių jutimo centrą jų atsiranda du ar daugiau, psichiatrijoje sinestezija yra viena iš haliucinacijos formų.

 

Atrodo, kad aplink labai daug dalyku vyksta sinestezijos principu, bet čia gal tiesiog atrandi, kai pradedi kalbėt apie tai ir stebėti. Va paskutiniu metu net knygoj radau šifruotą citatą, natos užrašytos raidėmis, muzika šviečianti lemputėmis.

 

Kolekcija ir yra apie tai iš visų pusių. Aplinkybės pačios padiktavo koncepciją. Mes su Aušra gyvenam atskirai, kažkada tikrai gyvenom kartu ir kūrėm kartu. Dabar ji gyvena Londone ir augina lėliuką, aš Vilniuje dirbu su kostiumais. Kai pradėjom galvot apie kolekciją, buvom gan ilgą laiką nebendravę, o, pasirodo, galvojam ta pačia tema!

Kitas dalykas, kurį atradau iš naujo yra tai, kad nebelieka skirstymo į vyrišką ir moterišką madą, drabužį, stilių, galiausiai gyvenimo būdą ir taip toliau. Bet tai ne grįžimas prie unisex stiliaus, o tiesiog suvokimas, kad jo drabužiai lygiai tiek pat yra jos, ir atvirkščiai... Mes abu galim dėvėti vyriškas kelnes ir abu dažytis lūpas. Mūsų kolekcija yra mano ir Aušros atskiri darbai ta pačia tema.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?
Lietuvis užsienyje
38%
Užsienietis jūsų gyvenamam Lietuvos mieste
62%
Iš viso balsų: 527

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.