RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Maumaz: "Aš nei mokslo fantastas, nei fentezistas, aš universalas"

Dar prieš kelis metus jis buvo vienas iš aktyviausių Lietuvos mokslinės fantastikos rašytojų. Aš jam vis parašau: „Ko fantastai išmirė, vien tik fentezi velniai ir bobos su šarvais pievom laksto, galėtų bent žemę suart". Jis man sako ramiai. Galiausiai po vienos žinutės gavosi interviu su Mykolo Riomerio universiteto docentu, daktaru Justinu Žilinsku.

justzil2

-Kokie lūžiai įvyksta fantasto gyvenime, kad jis iš science fictenerio pasikeičia į fantasy'istą?

­-Tai kad aš nepasikeičiau, aš tipo universalas, kaip Citroen Xantia Break - kas užeina ant seilės, tą ir rašau.

-Seniai pamečiau fantastikos tendencijas. Kada paskutinį kartą rašei science fiction?

-Žiūrint, ką ja laikyti - vis dar nepabaigti "KGB vaikai" irgi su SF elementais :)

-Išsisukinėjate nuo tiesaus atsakymo. Ar bijai konkurentų sf-istų? :)

-Neišsisukinėju! Sakau, jeigu psi-galias, šeštuosius pojūčius, nacių ir rusų eksperimentus laikyti SF - tai vat būtent tą ir rašinėjau pastaruoju metu. Apskritai, fantasy aš parašęs labai nedaug, jeigu pagal raidžių kiekį.

-Manau, tai tarpinis variantas, jeigu nėra pačio sc.., atsiprašau, mokslo. O genetinė inžinerija, interneto plėtra ir su tuo susijusi visuomenės stratifikacija? ;)

-Tai šitas jau buvo, "Lede" + "Genomas 3000" (vadinasi - 2003). Supratau, kad mano sf įžvalgos nėra pačios genialiausios, va, net Šiaurės Korėjos karas niekaip neprasideda...

-Aš tikrai pasigendu modernios mokslinės fantastikos, kuri pagal dabartines mokslo tendencijas bandytų prognozuoti ateitį. Ar tu valgai genetiškai modifikuotus maisto produktus?

-Ne, stengiuosi nevalgyti. Su mokslu yra dvi svarbios problemos:, jo raida pirmiausia išnaudojama kariniais tikslais, o paskui - plikai komerciniais. Ir tik kai šitos dvi "sritys" pasidengia, "prasisuka", mokslo išradimas tampa saugesnis žmogui, tarsi variklis po "obkatkes". Todel su tuo genetiškai modifikuotu maistu ir norisi atsargiai, kaip ir su mobiliais, ir su kitais dalykais.

-Šiaurės Korėja, manau, yra daugiau geopolitinės įžvalgos negu mokslinės fantastinės. Pats manau, kad jeigu bus pasaulis karas, tai tarp NATO+Rusijos prieš Kiniją ir kokią Pietryčių Aziją.

Naudotum tokius aparatus? http://www.revitalcohen.com/index.php?p=15

-O man būtent ir įdomu, kaip toji "fantastika" paveiks geopolitiką. Pvz,. kodėl gi nesumeistravus gripo, kuris veiktų tik iškankintus Šiaurės Korėjiečių kūnus, arba tikslingai - Kim Čen Irą :)

Kol kas tie aparatai panašūs į meninę provokaciją, kaip su buteliuose išaugintais kačiukais. Čia reiktų užsiundyti kokį mediką, kad jis paaiškintų, kiek tai realiai įmanoma. Pvz., vien palyginus žmogaus ir skaliko plaučių tūrį, man kiltų klausimų ar tai įmanoma :)

-Kaip sakė Vonnegutas, kas mažiausiai apie mokslą žino, tam lengviausia mokslinę fantastiką rašyt.

Riebus „:/".

Iš kitos pusės, manau, kad nanorobotai, kurie nėra matomi, tiesiog griauna visą fantastikos žanrą, kadangi jų teorinės galimybės neribotos: valo sau patys ozono sluoksnį, vonios grindis arba gamina angliavandenius iš baltymų.

Tu turi vaikų. Ar ruošiesi jiems į kuprinę prie pusryčių įdėti ir GPS blakę?

- Jie gal ne griauna, o apsunkina galimybę sugalvoti tikrai ką nors neįtikėtino.
GPS blakės dėti nesiruošiu - vaikui tai saugumo daugiau neduos ir man ramybės nepridės. Deja, gyvenimas per daug nenuspėjamas, o tikėtis, kad gali viską sukontroliuoti - tai tik saviapgaulė. Mes gi net be mobilių užaugome, o tėvai iš proto neišėjo, kur mes, ką veikiame ir pan.
Man tik klausimas - kodėl, pvz., GPSų blakių neturi orlaiviai, kad ir tas pats Air France, neseniai dingęs...

-Ar tikrai neturi?

Tiesa, aš turiu ir savo pagalvojimų apie galimus ateities scenarijus. Pvz., manau, kad nuolatinė dichotomija turtingas ir vargšas įgis formą išsilavinęs ar žinantis prieš nežinantį, o pastarieji bandys atimti iš pirmųjų, protestuos prie parlamentų, kad jų supuvusioms reklamos agentūroms ir įvaizdžio kūrimo dirbtuvėms nupirktų naujų idėjų ir asociacijų. Manai, realu? :)

-Jeigu turi - kodėl taip ilgai neranda?

Manau, kad realu ir manau, kad bus dar ir taip, kad žinantys vis tiek bus mažuma, kurie anksčiau ar vėliau bus užspausti į "žinojimo getus" ir tas žinojimas jų neišgelbės, nes dabartinės žinios yra tiek siauros, kad bendrasis išsilavinimas tampa tarsi "atauga", kurią stengiamasi nukirsti.

-Gal vanduo signalus blokuoja. 7 km gilu.

Apie žinančius ir nežinančius nemanau atvirkščiai, manau, tokia ateities socialdemokratų dirva.

-Gal. Reiks pasidomėti, kaip yra su tais transponderiais. Bet net su povandeniniais laivais gi ryšį kažkaip palaiko.

Socialdemokratija yra labai daug resursų reikalaujanti santvarka - gerovės valstybė. Manai, šita planeta turi tiek, kad ją užtikrintų 6-8 mlrd.?

-Manau, kad jei tik Vakarų Civilizacija nežlugs, santvarkos ir toliau maišysis persimaišys. Negali juk Europa visą laiką būti gerovės valstybė. Pažiūrėk: Lenkijos URMas pasakė, kad Vilniaus okupacijos nebuvo (aš jam atsakau, kad Lenkijos nėra), Saudargas siūlo užsiiminėti dešiniuoju politkorektiškumu ir uždrausti kairiąsias istorijos interpretacijas. Galbūt netgi vokiečiai atsigaus, jeigu nuo Hitlerio ir Stalino bus nuimtas metafizinis blogio vertinimas. Tik ar atsigavę vėl nepersiplėš savo vidury...

ignas

tai, kad yra tų knygų, kurios pagal šiuolaikines tech tendencijas pranašauja ateitį, tyngima atrasti matyt, arba tiek ir tedomina

Vitalijus

Bigidiupas :) as kaip senas Sci megejas uzskaitau sit interva !

pf

įdomų žmogų pakalbinai,
patiko

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?:

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.