RSS

Surinkti turinį

CitataKadangi visi aplinkui netenkina Šapranausko įgeidžių, ką kalbėt, kad jis jūsų reikalavimus patenkintų.

"Jei valstybė žmogui neturi atsakomybės, ką jau kalbėti apie žmogaus atsakomybę".


Apie mus

Shake your būtį! "Uroboras" yra krikdemiškas laikraštis apie menininkus, sportininkus ir jų darbus.

Pasiekti redaktorių Karolį Jachimavičių galite paštu: "karolis *etta* uroboras *taškas* lt"

arba mob. tel. nr. +370-610-07086.

Mokslas

Rolandas Maskoliūnas: „Gerai fantastikai reikia protingo rašytojo“

Iš pradžių vaikystėje skaitydavau pasakas, vėliau, kai pradėjau senti ir sulaukiau kokių 10 metų, pradėjau skaityti fantastiką ir siaubo pasakas, ketvirtoj klasėj net bandžiau rašyti romaną, kur veikėjo tetą jau pirmame puslapyje pražudo dirbtinę Mėnulio atmosferą pramušęs meteoras... Pusantro sąsiuvinio puslapio parašiau.

14 tūkstančių juodojo drakono medžiotojų neša pelną Giedriui Gliožeriui

Giedriui Gliožeriui nuo Naujosios Akmenės dar tik 22-eji, tačiau jis jau pragyvena nesiversdamas per galvą. Surrey universiteto Anglijoje informacijos technologijų absolventas suprogramavo vaidmenų žaidimą mobiliesiems telefonams, todėl dabar keliasi pagal vidinį žadintuvą.

Michael Hardt moko kaip parduoti save teisingai

Keletas pastarųjų interviu su dizaineriais, kurie ką tik baigė mokslus ar tebesimoko, paskatino parašyti apie Self marketingą. Nes "parduoti save" mūsuose vis dar skamba kažkaip gėdingai nekukliai. Nors esminė freelancerio užduotis ir yra pasiūlyti paslaugą, kainą, susirasti klientų, vystyti komunikaciją - viskas kaip įprastam marketinge.

MENO CELĖS '09

Kas nespėjo apsilankyti šių metų VDA absolventų gynimuose, turi dar vieną šansą. Renginio "Tebūnie naktis" sukūryje tradiciškai įsipaišo geriausių 2009 m. akademijos absolventų darbų paroda ir naktinė programa.

Fontologija - tipografinis sintezatorius "Meek FM"

Anksčiau Rūta "Uroboro" skaitytojams pristatė generatyvinį meną. Dabar dar vienas žaislas naujų technologijų ir eksperimentų fanams - tipografinis sintezatorius "Meek FM". Rob Meek ir Frank Müller apjungė garsą ir tipografiją.

Justė Linkutė atidarė Eksperimentinės Tipografikos ir Daiktų Hibridizacijos Stotį (ETIDHS)

Eksperimentinė Tipografikos ir Daiktų Hibridizacijos Stotis (ETIDHS) buvo sukurta kaip visuotinės hibridizacijos pasaulyje išraiška ir atlieka kūrybinius bandymus dizaino kontekste. Stotis įkurta siekiant tirti daiktų arba medžiagų savybes, nederančias jų tarpusavio kombinacijas bei naujus jų panaudojimo būdus; tyrinėti tipografiką kaip vizualinės ekspresijos objektą.

Dizaino studentas ≠ dizaino profesionalas

Dizaineriai Andre Andreev and Dan Covert knygoje "Never Sleep: Graduating to Graphic Design" sudėjo savo patirtį nuo pirmųjų darbų iki dabartinių projektų. Klaidos, sėkmė, nusivylimai - viskas + dėstytojų ir jų pačių komentarai.

Maumaz: "Aš nei mokslo fantastas, nei fentezistas, aš universalas"

Dar prieš kelis metus jis buvo vienas iš aktyviausių Lietuvos mokslinės fantastikos rašytojų. Aš jam vis parašau: „Ko fantastai išmirė, vien tik fentezi velniai ir bobos su šarvais pievom laksto, galėtų bent žemę suart". Jis man sako ramiai. Galiausiai po vienos žinutės gavosi interviu su Mykolo Riomerio universiteto docentu...

Kas yra grafinis dizainas

Tiems, kas tik pradeda studijuoti grafinį dizainą ar netgi tiems, kuriems tiesiog įdomu kas, kaip ir kodėl.

Akiyoshi Kitaoka - mankšta akims

PERSPĖJIMAS: kai kurie rodomi vaizdai gali sukelti galvos svaigulį ar epilepsijos priepuolį.

Apklausos

Lietuvos gyventojau, kas jums svarbiau? Kurį labiau palaikot?
Lietuvis užsienyje
38%
Užsienietis jūsų gyvenamam Lietuvos mieste
62%
Iš viso balsų: 527

Komentaras

Lietuvoje intelektinės nuosavybės vagys ruošiasi kurti "Piratų partiją". Piratavimu yra vadinamos intelektinės nuosavybės vagystės, tad jau pavadinime pasakyta, koks yra jų tikslas - vogti, imti be atlygio tai, ką sukuria kiti, prieš tų kūrėjų valią.